Post by Commissioner on Oct 11, 2017 23:54:05 GMT -5
I'll update this post regularly.
Division I
Marcus Bingham, 6-9 PF, Grand Rapids Catholic Central - Michigan State
Jacob Boonyasith, 6-3 G, Jenison - American
Quinn Blair, 6-6 F, Dearborn Devine Child - William & Mary
Gabe Brown, 6-6 SG/F, Belleville - Michigan State
Anthony Crump, 6-7 SG, Plymouth - Middle Tennessee State
Taylor Currie, 6-9 PF, Clarkston - Wisconsin
David DeJulius, 6-2 PG, Detroit East English - Michigan
Trendon Hankerson, 6-4 G, Novi - Northern Illinois
Markese Hastings, 6-6 SF, Wyoming Godwin Heights - Butler
C.J. Haut, 6-8 C/PF, Monroe St. Mary's - Air Force
Brandon Johns, 6-8 PF, East Lansing - Michigan
Deante Johnson, 6-8 PF, Detroit Edison - Cleveland State
Thomas Kithier, 6-8 C/PF, Clarkston - Michigan State
Foster Loyer, 6-0 PG, Clarkston - Michigan State
Traveon Maddox, 6-3 G, Novi - Oakland
Seth Millner, 6-6 F, Grand Rapids Christian - Cleveland State
Pierre Mitchell, 5-10 PG, Detroit Loyola - Central Michigan
Lamar Norman, 6-1 G, Godwin Heights - Duquesne
Anthony Roberts, 6-3 SG, Detroit Henry Ford - Kent State
Gary Solomon, 6-5 SF, Detroit Edison - Long Island (Decommitted, prep year)
Luke Toliver, 6-3 G, Paw Paw - Western Michigan
Blake Verbeek, 6-10 C, Calvin Christian - Holy Cross
Brandon Wade, 6-0 PG, Ann Arbor Skyline - Duquesne
Bryce Washington, 6-4 G, Southfield Christian - Penn
Rashad Williams, 6-3 G, Wayne Memorial - Cleveland State
Trevion Williams, 6-8 C, Detroit Henry Ford - Purdue
Division II
Jack Ammerman, 5-11 SG, Ann Arbor Skyline - Northwood
Carl Bow, 6-2 G, Hazel Park - Ferris State
Camyrn Carpenter, 6-0 SG, Flint Powers - Livingston
Martone Cole, 6-2 G, Auburn Hills Avondale - Saginaw Valley State
Ben Davidson, 6-3 G, St. Clair - Ferris State
Bryce Drews, 6-3 G, Hillsdale - Ashland (walk on)
Daniel Everhart, 6-0 G, Marine City Cardinal Mooney - Saginaw Valley State
Justin Fischer, 6-4 G, Warren De La Salle - Lake Superior State
Randy Gilbert, 6-6 F, Detroit Cass Tech - Ferris State
Zavon Godwin, 6-5 F, Detroit East English - Kentucky Wesleyan
Jamar Green, 5-10 G, Detroit Collegiate - Davenport
Jordan Henry, 6-2 G, Okemos - Roberts Wesleyan
Hart Holmgren, 6-5 SF, Ishpeming - Northern Michigan
Luke Hyde, 6-6 SF, DeWitt - Grand Valley State
Carter Johnston, 6-3 G, Beaverton - Michigan Tech
Peter Kalthoff, 6-9 F, Hillsdale Academy - Hillsdale
Danny Kolp, 6-8 C, Petoskey - Northwood
Jake Lee, 6-5 G/F, Petoskey - Davenport
Avery Lewis, 6-6 SF, Ann Arbor Huron - Saginaw Valley State
Ja'Kavien Lewis, 5-11 PG, Flint Carmen Ainsworth - Northwood
Antonio Marshall, 6-2 G, Detroit Martin Luther King - Wayne State
Nelson McCauley, 6-3 SF, Grand Rapids Ottawa Hills - Ferris State
Chase Meredith, 6-6 F, Canton - Saginaw Valley State
Tristen Mycen, 6-7 F, Clarkston - Lake Superior State
Brandon Paul, F, Sault Ste. Marie - Grand Valley State
Jayden Perry, 5-8 G, Manton - Lake Superior State
Mason Pline, 6-7 F, Fowler - Ferris State
Jacob Polakovich, 6-8 C, Grand Rapids Catholic Central - Indianapolis
Tanner Reha, 6-3 SG, DeWitt - Northwood
C.J. Robinson, 5-11 G, Clarkston - Lake Superior State
Devin Schmitz, G, Dollar Bay - Michigan Tech
D'Juan Seal, 6-4 G, Detroit Pershing - Ferris State
Aston Sherrell, 6-7 F, New Haven - Lake Superior State
Christian Smith, 6-1 G, Farmington - Northwood (walk on)
Brad Spindler, 6-2 G, Gladstone - Lake Superior State
Danny Sully, 6-7 F, Troy - Embry Riddle
Xavier Wade, 6-3 PG, West Ottawa - Ferris State
Mario Whitley, 6-4 SF/G, Frankenmuth - Saginaw Valley State
Dylon Williams, 6-5 F, Boyne City - Michigan Tech (preferred walk-on)
Jake Witt, 6-8 PF, Ewen Trout Creek - Michigan Tech
Tariq Woody, 6-8 PF/C, Novi - Wheeling Jesuit
NAIA/NCCAA
Devin Alverson, 6-4 G/F, Belleville - Siena Heights
Jaylen Blackwell, G, L'anse Creuse - Madonna
Denver Cade, 6-4 F, Buckley - Spring Arbor
Tyler Canfield, 6-0 SG, Bloomfield Hills - Indiana Tech
Zac Chichester, 6-6 F, Midland Dow - UM-Dearborn
Logan Daniher, 6-6 C, Perry - Lawrence Tech
Devin Dunn, 5-11 G, Livonia Stevenson - Madonna
Chris Fazica, 6-2 G, Livonia Stevenson - UM-Dearborn
Jacob Fergan, 6-6 SF, Southfield Christian - Concordia (Mich.)
Carter Frantz, G, Dansville - Lawrence Tech
Anthony Gavin, 6-0 G, Ferndale - Madonna
Amir Harris, 6-3 G, Detroit Henry Ford - Lawrence Tech
Greg Houghton, 5-9 G, Grand Ledge - Aquinas
Malik Jones, 5-10 G, East Lansing - Aquinas
Nick Jungel, 6-7 C, Olivet - Rochester
Drew Knickerbocker, 6-5 F, Lapeer - Cornerstone
Justin Lary, 6-4 G/F, East Kentwood - Aquinas
Anthony Legg, 6-0 G, Plymouth Canton - Madonna
Matt Lockhart, 6-2 G, Fraser - Concordia
Trenton Lomason, 6-2 G, Vicksburg - Aquinas
Darius Lundy, 6-5 F, Romulus - Siena Heights
Alex McClain-Rushing, 6-4 SF, Plymouth Canton - Madonna
Ryan McMullen, 6-3 F, Gull Lake - Madonna
Mark Mettie, 6-9 PF/C, Livonia Franklin - Madonna
Andy Millikan, 6-2 G, Walled Lake Northern - Cornerstone
Demond Mills-Bradley, 5-11 G, Clarkston - Lawrence Tech
Carter Nyp, 6-8 F, Wayland - Cornerstone
Coleton Ritsema, F, Jenison - Concordia (Mich.)
Hank Schemmel, 6-7 F, Clarkston - Grace Bible
Skyler Wilson, 5-9 PG, Lansing Eastern - Madonna
Jordan Winowiecki, 6-5 F, Warren De La Salle - Concordia (Mich.)
Division III
AJ Abdelnour, 5-10 G, Novi Catholic Central - Kalamazoo
Evan Barton, 6-1 G, Fulton - Alma
Mitch Bussell, 6-3 G, East Grand Rapids - Alma
Arthur Caldwell, 6-7 F, Ann Arbor Huron - Kalamazoo
Jake Daniels, 6-0 G, Grand Blanc - Trine
Nate Davis, 6-2 G, Stoney Creek - Hope
Jason Dietz, 6-4 F, Troy - Hope
Nick Dueweke, 6-4 F, Pontiac Notre Dame Prep - Calvin
Brady Flynn, 6-6 F, Birmingham Seaholm - Case Western
Jack Galazka, Marine City Cardinal Mooney - Defiance
Mason Gardner, 6-4 F, Boyne City - Alma
Cortez Garland, G, Detroit Renaissance - Albion
Tyler George, SG, Forest Hills Central - Hope
Harry Gilstrap, 6-4, Bath - Olivet
Austin Harris, 6-3 G/F, Buckley - Alma
Brandon Harrison, 6-6 F, Hartland - Calvin
Trey Helinski, 5-10 G, Adrian Lenawee Christian - Trine
Devon Holmes, 6-5 F, Detroit Renaissance - Albion
Sam Johnson, 6-9 PF, Spring Lake - Claremont McKenna
Jordan Katje, 6-4 F, Kalamazoo Christian - Calvin
Alex King, 6-4 F, Grand Rapids West Catholic - Alma
Chase Kinzinger, 5-9 G, Cedar Springs - Albion
Cole Kleiver, 5-11 G, Williamston - Alma
Mason Laube, DeWitt - Defiance
Jamie Lewis, 5-10 G, Lake Orion - Alma
Christopher Long, 6-6 F, Flint Beecher - Olivet
Griffin Lorimer, 6-4 F, Spring Lake - Trine
Zac Lucas, 6-3 G, Otsego - Trine
Micah McLain, 6-2 G, Parklane Christian (Sterling Heights) - Calvin
Carson Meuhlenberg, 6-7 F, Grand Rapids Covenant Christian - Calvin
Nate Minderhaud, 6-4 F, Covenant Christian - Calvin
Cooper Mixom, 6-6 SF, Birmingham Seaholm - DePauw
Austin Morgan, 5-11 G, Charlotte - Olivet
Brandon Rake, 6-7 F, Whitehall - Alma
Cam Ramos, 5-11 G, Charlotte - Olivet
Will Sadler, 6-5 F/C, Ludington - Olivet
Cooper Smith, 6-4 SG, Kalamazoo Hackett - Kalamazoo
Kyle Soderburg, Milford - Heidelberg
Deonte Ulmer, 6-2 G, Detroit Henry Ford - Adrian
Marty Ward, 6-2 G, East Grand Rapids - Kalamazoo
Aiden Warzecha, 6-1 SG, Milford - Trine
Joey Weber, 5-11 G, Buckley - Hope
Kortez Williams, Lansing Sexton - Olivet
Isaiah Williamson, 6-5 F, Unionville-Sebewaing - Alma
Zach Winston, 6-3 SG, UD-Jesuit - Albion
Juco
Khari Adams, Hazel Park - Butler (Ks.)
Ryan Arndt, 5-11 G, Bark River-Harris - Bay de Noc
Tyreke Banach, 6-7 F, Mt. Clemens - Macomb
Jaylin Benning, F, Detroit Pershing - Pratt (Ks.)
DaShon Blaylock, 6-2 G, Grand Rapids Union - Delta
Keegan Brooks, PG, Cadillac - Mid-Michigan
Caleb Cooper, Holt - Mid-Michigan
Blake Dockery, 6-3 G, Baldwin - Mid-Michigan
Jaivon Felton, 6-7 F, Flint Community - Delta
Justin Fox, 5-10 G, Grand Rapids Union - Delta
Randy Frison, 5-11 PG, Romulus - Muskegon
Tre Harvey, 6-2 G, West Bloomfield - Schoolcraft
David Hearns, G, Hazel Park - Grand Rapids
Justin Henderson, 6-5 F, Flat Rock - Lake Michigan
Jordan Hogan, 5-5 PG, Farmington - Lake Michigan
Sean Hopkins, 6-4 G, Benton Harbor - Butler (Ks.)
Edriese Jenkins, 6-3 G, Muskegon - Muskegon
Jovoan Jones, 6-3 F, Wyoming - Kalamazoo Valley
Jame Jordan, 6-5 G, Detroit Westside Christian - Roane State (Tn)
Taylor McCaskill, 5-11 PG, Troy Athens - Delta
Goliath Mitchell, 6-1 G, Grand Blanc - Delta
Chris Murray, Detroit Cass Tech - Gillette (Wyo.)
Devon Nichols, 6-3 G, Benton Harbor - Wayne County
Simon Obi, 6-6 F, Romulus - Muskegon
Tavares Oliver, 6-0 G, New Haven - Mott
Stephen Opatik, L'Anse Creuse - St. Clair
Devin Pettus, 5-10 G, Hazel Park - Grand Rapids
Anthony Sanders, 6-4 SF, Saginaw - Delta
Kyle Seal, 6-6 F, Romulus - Muskegon
Jarkarus Smith, 6-4 SF, Grand Blanc - Delta
Jalen Tobias, Detroit Cass Tech - Ranger (Tx.)
Javien Torrence-Jackson, 6-1 G, River Rouge - Mott
Carson Vincent, 6-4 G, Ovid-Elsie - Mid Michigan
Chaz Woods, 6-0 PG, Saginaw Heritage - Delta
Dlano Woods, 5-11 G, Chippewa Valley - St. Clair
Also
Duane Washington, 6-2 G, Sierra Canyon, Calif., formerly Grand Rapids Christian - Ohio State
Division I
Marcus Bingham, 6-9 PF, Grand Rapids Catholic Central - Michigan State
Jacob Boonyasith, 6-3 G, Jenison - American
Quinn Blair, 6-6 F, Dearborn Devine Child - William & Mary
Gabe Brown, 6-6 SG/F, Belleville - Michigan State
Anthony Crump, 6-7 SG, Plymouth - Middle Tennessee State
Taylor Currie, 6-9 PF, Clarkston - Wisconsin
David DeJulius, 6-2 PG, Detroit East English - Michigan
Trendon Hankerson, 6-4 G, Novi - Northern Illinois
Markese Hastings, 6-6 SF, Wyoming Godwin Heights - Butler
C.J. Haut, 6-8 C/PF, Monroe St. Mary's - Air Force
Brandon Johns, 6-8 PF, East Lansing - Michigan
Deante Johnson, 6-8 PF, Detroit Edison - Cleveland State
Thomas Kithier, 6-8 C/PF, Clarkston - Michigan State
Foster Loyer, 6-0 PG, Clarkston - Michigan State
Traveon Maddox, 6-3 G, Novi - Oakland
Seth Millner, 6-6 F, Grand Rapids Christian - Cleveland State
Pierre Mitchell, 5-10 PG, Detroit Loyola - Central Michigan
Lamar Norman, 6-1 G, Godwin Heights - Duquesne
Anthony Roberts, 6-3 SG, Detroit Henry Ford - Kent State
Gary Solomon, 6-5 SF, Detroit Edison - Long Island (Decommitted, prep year)
Luke Toliver, 6-3 G, Paw Paw - Western Michigan
Blake Verbeek, 6-10 C, Calvin Christian - Holy Cross
Brandon Wade, 6-0 PG, Ann Arbor Skyline - Duquesne
Bryce Washington, 6-4 G, Southfield Christian - Penn
Rashad Williams, 6-3 G, Wayne Memorial - Cleveland State
Trevion Williams, 6-8 C, Detroit Henry Ford - Purdue
Division II
Jack Ammerman, 5-11 SG, Ann Arbor Skyline - Northwood
Carl Bow, 6-2 G, Hazel Park - Ferris State
Camyrn Carpenter, 6-0 SG, Flint Powers - Livingston
Martone Cole, 6-2 G, Auburn Hills Avondale - Saginaw Valley State
Ben Davidson, 6-3 G, St. Clair - Ferris State
Bryce Drews, 6-3 G, Hillsdale - Ashland (walk on)
Daniel Everhart, 6-0 G, Marine City Cardinal Mooney - Saginaw Valley State
Justin Fischer, 6-4 G, Warren De La Salle - Lake Superior State
Randy Gilbert, 6-6 F, Detroit Cass Tech - Ferris State
Zavon Godwin, 6-5 F, Detroit East English - Kentucky Wesleyan
Jamar Green, 5-10 G, Detroit Collegiate - Davenport
Jordan Henry, 6-2 G, Okemos - Roberts Wesleyan
Hart Holmgren, 6-5 SF, Ishpeming - Northern Michigan
Luke Hyde, 6-6 SF, DeWitt - Grand Valley State
Carter Johnston, 6-3 G, Beaverton - Michigan Tech
Peter Kalthoff, 6-9 F, Hillsdale Academy - Hillsdale
Danny Kolp, 6-8 C, Petoskey - Northwood
Jake Lee, 6-5 G/F, Petoskey - Davenport
Avery Lewis, 6-6 SF, Ann Arbor Huron - Saginaw Valley State
Ja'Kavien Lewis, 5-11 PG, Flint Carmen Ainsworth - Northwood
Antonio Marshall, 6-2 G, Detroit Martin Luther King - Wayne State
Nelson McCauley, 6-3 SF, Grand Rapids Ottawa Hills - Ferris State
Chase Meredith, 6-6 F, Canton - Saginaw Valley State
Tristen Mycen, 6-7 F, Clarkston - Lake Superior State
Brandon Paul, F, Sault Ste. Marie - Grand Valley State
Jayden Perry, 5-8 G, Manton - Lake Superior State
Mason Pline, 6-7 F, Fowler - Ferris State
Jacob Polakovich, 6-8 C, Grand Rapids Catholic Central - Indianapolis
Tanner Reha, 6-3 SG, DeWitt - Northwood
C.J. Robinson, 5-11 G, Clarkston - Lake Superior State
Devin Schmitz, G, Dollar Bay - Michigan Tech
D'Juan Seal, 6-4 G, Detroit Pershing - Ferris State
Aston Sherrell, 6-7 F, New Haven - Lake Superior State
Christian Smith, 6-1 G, Farmington - Northwood (walk on)
Brad Spindler, 6-2 G, Gladstone - Lake Superior State
Danny Sully, 6-7 F, Troy - Embry Riddle
Xavier Wade, 6-3 PG, West Ottawa - Ferris State
Mario Whitley, 6-4 SF/G, Frankenmuth - Saginaw Valley State
Dylon Williams, 6-5 F, Boyne City - Michigan Tech (preferred walk-on)
Jake Witt, 6-8 PF, Ewen Trout Creek - Michigan Tech
Tariq Woody, 6-8 PF/C, Novi - Wheeling Jesuit
NAIA/NCCAA
Devin Alverson, 6-4 G/F, Belleville - Siena Heights
Jaylen Blackwell, G, L'anse Creuse - Madonna
Denver Cade, 6-4 F, Buckley - Spring Arbor
Tyler Canfield, 6-0 SG, Bloomfield Hills - Indiana Tech
Zac Chichester, 6-6 F, Midland Dow - UM-Dearborn
Logan Daniher, 6-6 C, Perry - Lawrence Tech
Devin Dunn, 5-11 G, Livonia Stevenson - Madonna
Chris Fazica, 6-2 G, Livonia Stevenson - UM-Dearborn
Jacob Fergan, 6-6 SF, Southfield Christian - Concordia (Mich.)
Carter Frantz, G, Dansville - Lawrence Tech
Anthony Gavin, 6-0 G, Ferndale - Madonna
Amir Harris, 6-3 G, Detroit Henry Ford - Lawrence Tech
Greg Houghton, 5-9 G, Grand Ledge - Aquinas
Malik Jones, 5-10 G, East Lansing - Aquinas
Nick Jungel, 6-7 C, Olivet - Rochester
Drew Knickerbocker, 6-5 F, Lapeer - Cornerstone
Justin Lary, 6-4 G/F, East Kentwood - Aquinas
Anthony Legg, 6-0 G, Plymouth Canton - Madonna
Matt Lockhart, 6-2 G, Fraser - Concordia
Trenton Lomason, 6-2 G, Vicksburg - Aquinas
Darius Lundy, 6-5 F, Romulus - Siena Heights
Alex McClain-Rushing, 6-4 SF, Plymouth Canton - Madonna
Ryan McMullen, 6-3 F, Gull Lake - Madonna
Mark Mettie, 6-9 PF/C, Livonia Franklin - Madonna
Andy Millikan, 6-2 G, Walled Lake Northern - Cornerstone
Demond Mills-Bradley, 5-11 G, Clarkston - Lawrence Tech
Carter Nyp, 6-8 F, Wayland - Cornerstone
Coleton Ritsema, F, Jenison - Concordia (Mich.)
Hank Schemmel, 6-7 F, Clarkston - Grace Bible
Skyler Wilson, 5-9 PG, Lansing Eastern - Madonna
Jordan Winowiecki, 6-5 F, Warren De La Salle - Concordia (Mich.)
Division III
AJ Abdelnour, 5-10 G, Novi Catholic Central - Kalamazoo
Evan Barton, 6-1 G, Fulton - Alma
Mitch Bussell, 6-3 G, East Grand Rapids - Alma
Arthur Caldwell, 6-7 F, Ann Arbor Huron - Kalamazoo
Jake Daniels, 6-0 G, Grand Blanc - Trine
Nate Davis, 6-2 G, Stoney Creek - Hope
Jason Dietz, 6-4 F, Troy - Hope
Nick Dueweke, 6-4 F, Pontiac Notre Dame Prep - Calvin
Brady Flynn, 6-6 F, Birmingham Seaholm - Case Western
Jack Galazka, Marine City Cardinal Mooney - Defiance
Mason Gardner, 6-4 F, Boyne City - Alma
Cortez Garland, G, Detroit Renaissance - Albion
Tyler George, SG, Forest Hills Central - Hope
Harry Gilstrap, 6-4, Bath - Olivet
Austin Harris, 6-3 G/F, Buckley - Alma
Brandon Harrison, 6-6 F, Hartland - Calvin
Trey Helinski, 5-10 G, Adrian Lenawee Christian - Trine
Devon Holmes, 6-5 F, Detroit Renaissance - Albion
Sam Johnson, 6-9 PF, Spring Lake - Claremont McKenna
Jordan Katje, 6-4 F, Kalamazoo Christian - Calvin
Alex King, 6-4 F, Grand Rapids West Catholic - Alma
Chase Kinzinger, 5-9 G, Cedar Springs - Albion
Cole Kleiver, 5-11 G, Williamston - Alma
Mason Laube, DeWitt - Defiance
Jamie Lewis, 5-10 G, Lake Orion - Alma
Christopher Long, 6-6 F, Flint Beecher - Olivet
Griffin Lorimer, 6-4 F, Spring Lake - Trine
Zac Lucas, 6-3 G, Otsego - Trine
Micah McLain, 6-2 G, Parklane Christian (Sterling Heights) - Calvin
Carson Meuhlenberg, 6-7 F, Grand Rapids Covenant Christian - Calvin
Nate Minderhaud, 6-4 F, Covenant Christian - Calvin
Cooper Mixom, 6-6 SF, Birmingham Seaholm - DePauw
Austin Morgan, 5-11 G, Charlotte - Olivet
Brandon Rake, 6-7 F, Whitehall - Alma
Cam Ramos, 5-11 G, Charlotte - Olivet
Will Sadler, 6-5 F/C, Ludington - Olivet
Cooper Smith, 6-4 SG, Kalamazoo Hackett - Kalamazoo
Kyle Soderburg, Milford - Heidelberg
Deonte Ulmer, 6-2 G, Detroit Henry Ford - Adrian
Marty Ward, 6-2 G, East Grand Rapids - Kalamazoo
Aiden Warzecha, 6-1 SG, Milford - Trine
Joey Weber, 5-11 G, Buckley - Hope
Kortez Williams, Lansing Sexton - Olivet
Isaiah Williamson, 6-5 F, Unionville-Sebewaing - Alma
Zach Winston, 6-3 SG, UD-Jesuit - Albion
Juco
Khari Adams, Hazel Park - Butler (Ks.)
Ryan Arndt, 5-11 G, Bark River-Harris - Bay de Noc
Tyreke Banach, 6-7 F, Mt. Clemens - Macomb
Jaylin Benning, F, Detroit Pershing - Pratt (Ks.)
DaShon Blaylock, 6-2 G, Grand Rapids Union - Delta
Keegan Brooks, PG, Cadillac - Mid-Michigan
Caleb Cooper, Holt - Mid-Michigan
Blake Dockery, 6-3 G, Baldwin - Mid-Michigan
Jaivon Felton, 6-7 F, Flint Community - Delta
Justin Fox, 5-10 G, Grand Rapids Union - Delta
Randy Frison, 5-11 PG, Romulus - Muskegon
Tre Harvey, 6-2 G, West Bloomfield - Schoolcraft
David Hearns, G, Hazel Park - Grand Rapids
Justin Henderson, 6-5 F, Flat Rock - Lake Michigan
Jordan Hogan, 5-5 PG, Farmington - Lake Michigan
Sean Hopkins, 6-4 G, Benton Harbor - Butler (Ks.)
Edriese Jenkins, 6-3 G, Muskegon - Muskegon
Jovoan Jones, 6-3 F, Wyoming - Kalamazoo Valley
Jame Jordan, 6-5 G, Detroit Westside Christian - Roane State (Tn)
Taylor McCaskill, 5-11 PG, Troy Athens - Delta
Goliath Mitchell, 6-1 G, Grand Blanc - Delta
Chris Murray, Detroit Cass Tech - Gillette (Wyo.)
Devon Nichols, 6-3 G, Benton Harbor - Wayne County
Simon Obi, 6-6 F, Romulus - Muskegon
Tavares Oliver, 6-0 G, New Haven - Mott
Stephen Opatik, L'Anse Creuse - St. Clair
Devin Pettus, 5-10 G, Hazel Park - Grand Rapids
Anthony Sanders, 6-4 SF, Saginaw - Delta
Kyle Seal, 6-6 F, Romulus - Muskegon
Jarkarus Smith, 6-4 SF, Grand Blanc - Delta
Jalen Tobias, Detroit Cass Tech - Ranger (Tx.)
Javien Torrence-Jackson, 6-1 G, River Rouge - Mott
Carson Vincent, 6-4 G, Ovid-Elsie - Mid Michigan
Chaz Woods, 6-0 PG, Saginaw Heritage - Delta
Dlano Woods, 5-11 G, Chippewa Valley - St. Clair
Also
Duane Washington, 6-2 G, Sierra Canyon, Calif., formerly Grand Rapids Christian - Ohio State